TOM-SYSTEM

Firma Instalacyjno Budowlana

 

 

ul.Rymanowska 15a lok. 3a

35-083 Rzeszów

e-mail: biuro@tom-system.pl

tel. 17 74-02-086


 

:: Sterownik Vaillant

calorMatic 350/350f

 

sterownik

>> czytaj więcej >>

 

:: Sterownik Saunier Duval

Exacontrol 7/7 Radio

 

sterownik1

>>czytaj więcej >>:: Co się zmieniło w warunkach technicznych ?

_________________________________________________

 

W obecnie obowiązujących warunkach technicznych kotły gazowe podzielono na urządzenia typu B z otwartą komorą spalania i C z zamkniętą komorą spalania (turbo)

 

Kotły z otwartą komorą spalania

 

Zabroniono instalowania ich w pomieszczeniach mieszkalnych, czyli pokojach, sypialniach, a także w mieszkaniach jednopokojowych z wnęką kuchenną. Kubatura pomieszczenia z takim kotłem nie może być mniejsza niż 8m3. Musi być w nim zapewniona odpowiednia wentylacja, odprowadzenie spalin i dopoływ powietrza do spalania. W poprzednim rozporządzeniu nie było wymogu zapewnienia kotłowi powietrza do spalania. Wydawało się to oczywiste, teraz jest obowiązkowe. Zdarzały się bowiem przypadki zamknięcia kotłą w szczelnej szafce, na przykład w przedpokoju. Efekt ? Podobnie jak przy braku otworów wentylacyjnych w drzwiach do łazienki - niezupełne spalanie, wydzielanie się tlenkuu i ryzyka zaczadzenia.

 

Kotły z zamkniętą komorą spalania

 

Dopuszczono instalowanie ich w pomieszczeniach mieszkalnych, pod warunkiem że zostaną podłączone do koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych. Są to z reguły dwa współosiowe przewody, w których zewnętrznym przewodem jest doprowadzenie powietrza do spalania, wewnątrz zaś są odprowadzane spaliny. Rozwiązanie to gwarantuje, że w razie nieszczelności przewodu spalinowego spaliny nie przedostaną się do pomieszczenia, tylko dotrą do komory spalania i ostatecznie zostaną usunięte na zewnątrz budynku. Kotły z rozdzielczymi kanałami powietrzno-spalinowymi można umieścić w innych pomieszczeniach. Kubatura pomieszczenia to 6m3.

 

 

 

 

_________________________________________________

 

 

Copyright C 2013 TOM-SYSTEM, Wszelkie prawa zastrzeżone.

szablony