TOM-SYSTEM

Firma Instalacyjno Budowlana

 

 

ul.Rymanowska 15a lok. 3a

35-083 Rzeszów

e-mail: biuro@tom-system.pl

tel. 17 74-02-086


 

:: Sterownik Vaillant

calorMatic 350/350f

 

sterownik

>> czytaj więcej >>

 

:: Sterownik Saunier Duval

Exacontrol 7/7 Radio

 

sterownik1

>>czytaj więcej >>



:: Ogrzewanie podłogowe

_________________________________________________

 

Ogrzewanie podłogowe jest dość modnym ostatnio sposobem ogrzewania mieszkań. W związku z tą modą, narosło wokół niego wiele mitów, warto je skonfrontować z faktami oraz zebrać plusy i minusy, takiego rodzaju ogrzewania pomieszczeń.

 

 

Zacznijmy od informacji, w jaki sposób działa takie ogrzewanie. Źródło może być takie jak w ogrzewaniu tradycyjnym - czyli np. piec gazowy, elektryczny czy węglowy. Różnica polega na sposobie rozprowadzenia ciepła - w przypadku wodnego ogrzewania podłogowego, nagrzewana woda płynie do rurek zamontowanych pod podłogą, a nie do grzejników instalowanych na ścianach. Elementem grzewczym staje się w ten sposób cała powierzchnia podłogi, a nie tylko powierzchnia grzejnika. Instalowanie ogrzewania podłogowego jest więc rozwiązaniem wygodnym w przypadku nowobudowanych domów. W innym przypadku wiąże się z generalnym .

 

Zalety ogrzewania podłogowego

 

:: Powszechne jest przekonanie, że ogrzewanie podłogowe jest luksusem. Natomiast z analizy kosztów instalacji tego rodzaju ogrzewania wynika, że jest ono porównywalne z instalacją wszystkich elementów ogrzewania tradycyjnego.

 

:: Ogrzewanie podłogowe jest tańsze w eksploatacji, według niektórych źródeł nawet o 30%. Z czego to wynika? Kaloryfer musimy nagrzać do temperatury 60, 70 stopni po to by wyemitował on ilość ciepła wystarczającą do nagrzanie pomieszczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrzewania , nazywanego ogrzewaniem niskotemperaturowym. Powierzchnią grzewczą jest tu cała podłoga, a nie tylko powierzchnia kaloryfera. Ponieważ podłoga ma większą powierzchnię, wystarczy, że będzie miała temperaturę 22-25 stopni, aby nagrzać powierzchnię pomieszczenia.

 

:: Ogrzewanie podłogowe pozwala na osiągnięcie cieplnego, odczuwanego bardzo indywidualnie, przy niższej nawet o 2 stopnie Celsjusza temperaturze pomieszczenia. Sam fakt stykania się stopami ciepłem podłogi, powoduje odczuwanie komfortu cieplnego w pomieszczeniu

 

:: Ogrzewanie niskotemperaturowe powoduje zmniejszenie cyrkulacji kurzu w , nie wysusza nadmiernie powietrza, pozwala na zachowanie stałej średniej temperatury w pomieszczeniach, co jest ważne dla osób szczególnie wrażliwych na wahania temperatur, alergików, dzieci i roślin, itd.

 

:: Powoduje równomierne oddawanie ciepła o tej samej temperaturze w całym pomieszczeniu.

 

:: Wyeliminowanie grzejników i rurek rozprowadzających pozwala na bardziej ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni pomieszczenia.

 

Ograniczenia ogrzewania podłogowego

 

:: Konieczność instalowania ogrzewania podłogowego pod podłogą wiąże się z tym,

że łatwiej jest je założyć w nowopowstającym domu czy , natomiast

w przypadku zagospodarowanego już pomieszczenia istnieje konieczność

zrywania podłogi i generalnego remontu.

 

:: Fakt, że powierzchnią grzewczą jest podłoga, wpływa na wybór materiału,

z którego może być ona wykonana. Generalnie powinien być

to materiał o dobrym przewodnictwie cieplnym; płytki kafelki,

niektórerodzaje paneli, rzadziej drewno.

 

:: Nie można przykrywać dużej powierzchni podłogi dywanami,

wykładzinami,czy meblami, powinniśmy wybierać meble na nóżkach,

a nie stojące bezpośrednio na podłodze.

 

 

_________________________________________________

 

 

Copyright C 2013 TOM-SYSTEM, Wszelkie prawa zastrzeżone.

szablony